Close

LOGIN

Close

Register

Close

Lost Password

Mimar Deniz Nar ile Alışveriş Turu

 

Deniz Nar ile Alışveriş Turu

 

Mimarlığa nasıl başladınız?
Kendimi bildim bileli hep mimar olmak istedim başka bir mesleği yapmayı hayal bile edemiyorum. Sanırım bu da içimdeki yaratma ve gözümün gördüğü her şeyi güzelleştirme hissinden dolayı. Çocukluğumda hamurdan heykeller yaparak kendimi oyalardım. Özellikle de maket evler yapmaya bayılırdım. Bir gün gerçeklerini yapmanın hayalini kurarak, bu mesleğe sempatim oluştu. İçimdeki sesi dinledim hep. Nesnel şeyler yaratmak, kullanmak ve dokunarak hissetmek. Dolayısıyla bu mesleği bilinçli seçtim. Sevdiğim işi yapmakla kalmayıp büyük bir aşkla besliyorum.

Deniz Nar ile Alışveriş Turu

 

Mimari çalışmalarınızda belirgin tarz ve renkleriniz neler?
Her mimarın çizgisiyle, formuyla kendini anlatan bir tarzı olmalı. Bu bazen küçücük bir detay olabilir. Ama mutlaka kişiselleştirdiğiniz bir şey olmalıdır. Benim tarzıma gelince; zamansız, sade ve minimalist, net bir çizgim var. Abartıdan uzak ve bir o kadar dingin. Tasarımlarımda çok fazla renk kullandığım söylenemez. Siyah ve tonlarının derin vurguları, beyaz, yer yer kırmızı dokunuşlar.

Deniz Nar ile Alışveriş Turu

 

Çalışmalarınızda mutlaka olmalı dediğiniz unsurlar var mıdır?
Mutlaka doğal malzemeler kullanmaya özen gösteriyorum. Peyzajın iç mekanlara taşınması, sürgülü ya da şeffaf panellerle yaratılan esnek sınırlar benim vazgeçilmezim. Bunun özünde insanı özgürleştirme düşüncesi yatıyor. Doğa ile bütünleşerek kullanıcının kendi yaşam alanında huzuru yakalamasını hedefliyorum.

Sizi ev dekorasyonunda en çok neler rahatsız eder?
Beni en çok rahatsız eden, abartılı ve adeta aksesuar çöplüğüne dönmüş mekanlar. Statü simgesi gibi algı yaratılmak üzerine kurgulanan dekorasyon anlayışı…
Bizler insanların hayatlarını güzelleştirmek ve yaşam tarzlarının kalitesini yükseltmek için varız. Eğer müşteriniz sizi bilinçli seçiyorsa, birlikte çalışmak kolaylaşıyor ve ortaya güzel sonuçlar çıkıyor. İçime sinmeyen ve kendimi ifade edemeyeceğim işleri yapmamayı tercih ediyorum ve ticari kaygılarla hareket etmiyorum.

Deniz Nar ile Alışveriş Turu

 

Ev mi, ofis mi?
Aslına bakarsanız benim için esas olan mimarlık. Mimariye hizmet edecek her şeyi yapmaktan keyif alıyorum. Ama konut projelerine karşı ayrı bir sempatim olduğu da yadsınamaz. Hiç tanımadığınız insanların hayatlarına giriyor, onlara özel, kendilerini anlatacak bir ev tasarlıyorsunuz. Aniden hayatlarındaki en önemli insan olmaya başlıyorsunuz.

Deniz Nar ile Alışveriş Turu

 

Ailenizde sizden başka mimarlık yapan biri var mı?
Evet. Nar-sist Mimarlık’ta ben ve iki kız kardeşim iç mimar Özgür Nar ile ürün tasarımcısı Tuba Nar’dan oluşan bir ekibiz. Ailemizde dekorasyona ve mimariye bir merak var.

0 0 votes
Bu İçeriğ Puanla!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments