Close

LOGIN

Close

Register

Close

Lost Password

YENİYİ ARAMAK

ARMAGGAN ART & DESIGN GALLERY ‘YENİYİ ARAMAK’ SERGİSİ İLE
26 GENÇ SANATÇIYI AĞIRLIYOR.

sinem kaya

sinem kaya

ARMAGGAN Nuruosmaniye mağazasında yer alan ve genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery, UNESCO’nun 2013 yılını Piri Reis haritasına adamasından alınan ilhamla şekillenen ‘YENİYİ ARAMAK’ isimli karma resim sergisi ile aramanın ve keşfetmenin pek çok anlamını birlikte bulmayı hedefliyor.

serra yolasigmaz

serra yolasigmaz

Farklı yorum ve tekniklere sahip 26 ressamın aynı konuyu farklı perspektiflerden yorumlayarak sergiye özel olarak hazırladıkları eserleri ile yer aldıkları sergi 18 Ocak 2013-13 Mart 2013 tarihleri arasında ARMAGGAN Art & Design Gallery’de izleyici ile buluşuyor.

nese cogal

nese cogal

Piri Reis haritası ve harita metaforunu hem zihindeki hem de sonuçlandırdıkları ile ele alan sanatçıların bazıları aramanın/keşfetmenin heyecanı, zenginliği, cesareti zaman zaman yaşattıkları üzerine çalışırken kimi sanatçılar egzotik meyveler, kişisel arayışlara ve seyyahlara odaklanıyor.

mustafa karyagdi

mustafa karyagdi

ARMAGGAN Art & Design Gallery Koordinatörü Şanel Şan sergiden bahsederken; ‘Korsan olup uçsuz bucaksız denizlerde dolaşmak, seyyah olup sınırları aşmak, uzaydan dünyaya atlamak gerekmez her zaman… İnsan kendine de keşif yapar, kendini de arar.

burcin basar

burcin basar

Tüm bu arayışları sanatçılarımızın gözünden bir arada görmeyi hedefliyoruz. Keşif ve paralelinde getirdiği heyecanlar ile anlam kazanan hayatımızda keşfetmeden durmamak dileğiyle’ diyor.

bahar sevim

bahar sevim

Sergide Neşe Çoğal, Mustafa Karyağdı, Ünsal Bahtiyar, Sinem Kaya ve Maide Bulak gibi isimler yer alıyor. Sergi 13 Mart 2013 tarihine kadar ARMAGGAN Art & Design Gallery’de görülebilir.

atilla galip cinar

atilla galip cinar

 

Unsal bahtiyar

Unsal bahtiyar

 

Yeniyi Aramak

Yeniyi Aramak

0 0 votes
Bu İçeriğ Puanla!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments